Сакраменто Кингс допусна тежка загуба с 96:132 (28:31, 25:27, 23:38, 20:36)

...

Далас се разправи със Сакраменто, Везенков не игра

Сакраменто Кингс позволи тежка загуба с 96:132 (28:31, 25:27, 23:38, 20:36) вкъщи против един от директните си съперници за шестото място в Западната конференция Далас Маверикс. За " Кралете " и в този мач не игра българският баскетболист Александър Везенков.

Преди мача двата отбора бяха с равни индикатори от по 42 победи и 29 загуби, само че в този момент към този момент преимуществото е на страната на Маверикс.

През първото полувреме играта беше равностойна, като гостите имаха задатък от 5-6 точи. След почивката на паркета имаше единствено един тим - този на гостите.

Лука Дончич беше с съществена заслуга за успеха на Далас. Словенецът приключи с дабъл-дабъл от 28 точки и 11 битки, а към тях добави и шест асистенции. Кайри Ървинг вкара още 24 точки,  а Тим Хардуей остана с 22.

За Кингс Ди'Арън Фокс вкара 18 точки, а Кийгън Мъри добави още 17.